4 mity o ubezpieczeniach na życie online

Nie jesteś przekonany do zakupu ubezpieczeń na życie przez internet? Na temat kupowania polis na życie tą drogą narosło wiele mitów. Sprawdź, czy i Ty podzielasz te błędne przekonania!

1. Ubezpieczenie na życie kupione prze internet nie może być dobre.

MIT! Ubezpieczenie kupione tą drogą jest dokładnie takie samo, jak tradycyjne. Może być co najwyżej… tańsze! Nie wierzysz? Przekonaj się – wszystko znajdziesz na stronie o najlepszych ubezpieczeniach na życie: najlepszeubezpieczenienazycie.pl.

2. Moje dane mogą wyciec do Internetu.

Również MIT! Dane z porównywarek są chronione specjalnym protokołem – takim samym, jakiego używają banki. Dane, które podajesz, służą tylko do obliczania składki i skontaktowania się z Tobą.

3. Nie można kupić ubezpieczenia bez kontaktu z agentem.

Częściowo MIT. Przy zakupie ubezpieczenia na życie możesz załatwić większość formalności przez internet, jednak rozmowa z agentem jest konieczna – to dość skomplikowana procedura. Nie zmienia to faktu, że przy zakupie innych polis – np. komunikacyjnej – nie musisz z nikim rozmawiać!

5. Porównywarki nie dają obiektywnych wyników.

Częściowo MIT. Jeśli niedokładnie wpiszesz dane do porównywarki, wysokość składki może zostać zafałszowana. Może tak się również stać, gdy użyjesz porównywarki niepewnego pochodzenia. Z naszej strony dowiesz się, z który warto korzystać!

6. Zawsze lepiej porozmawiać z żywym człowiekiem.

To złudne wrażenie. Mając przed sobą tylko suche fakty, dokonasz obiektywnej oceny polisy. Nie daj się zwieść urokowi agenta! Gdy kupujesz polisy online, dokonujesz wyboru zanim porozmawiasz z agentem.