Najlepsze ubezpieczenie na życie? Tak – ale przez internet!

Cały nasz serwis poświęcamy temu, aby pokazać Wam, że ubezpieczenia na życie online to już nie jest jakiś wielki wyjątek, ale powoli zaczyna być standardem. Niemniej jednak ciągle ludzie nie wierzą, że w taki sposób mogą wybrać faktycznie najlepsze ubezpieczenie na życie. Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu przynajmniej część z Was zmieni zdanie:)

Dlaczego wyszukanie ubezpieczenia na życie przez internet miałoby pozwolić znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę? Cóż, posłużę się przykładem:ubezpieczenia na życie przez internet to najlepszy wybór

Chcesz kupić najlepsze ubezpieczenie na życie, ale: nie wiesz o tym, że istnieje coś takiego, jak kalkulator ubezpieczenia, nie znasz również zbyt wielu towarzystw ubezpieczeniowych (pewnie kojarzysz ING, Avivę, PZU i to wszystko). Idziesz do pierwszej – lepszej placówki agenta reprezentującego zakład ubezpieczeń, który akurat kojarzysz… i nawet nie do końca potrafisz odpowiedzieć na pytania o swoje potrzeby ubezpieczeniowe.

A teraz przykład zupełnie odwrotny:

Fakt faktem, również nie znasz zbyt wielu towarzystw ubezpieczeniowych, ale przynajmniej wiesz o istnieniu kalkulatora. Nie do końca potrafisz sprecyzować swoje potrzeby ubezpieczeniowe, ale już pierwsze pytania w formularzu naprowadzają Cię na prawidłowy trop. Dzięki nim wiesz już, o co może zapytać agent ubezpieczeniowy podczas spotkania, wiesz też, jak się do takiej rozmowy przygotować. Jednocześnie może to być agent, reprezentujący zakład ubezpieczeń, o którym wcześniej nie słyszałeś, a mimo wszystko zagwarantuje Ci najlepszą ofertę. I to ją wybierzesz spośród czterech pozostałych.

Prawda, że zdecydowanie korzystniej jest szukać ubezpieczeń na życie przez internet? Bo szansa znalezienia najlepszego ubezpieczenia jest zdecydowanie większa. A nawet jeśli się to nie uda, to nic tak naprawdę nie szkodzi, bo skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń do niczego nie zobowiązuje.